ÚSPĚŠNÁ CELODENNÍ VÝPRAVA NA ŘECE LABI

Vzhledem k tomu že místo kde jsem se chystal chytat známměl jsem hned po příjezdu vodě jasno co a jak. Můj pravý prut jsem nahodil přímo do točáku kde se pro ryby shromažďuje jejich přirozená potrava které nemají málo, o to bylo těžší rybu chytit. Jako nástrahu jsem použil kuličku smoked squid 24mm. K montáži jsem kobrou hodil pár kuliček stejných jako nástraha. 

Obrazek2.jpg

Levý prut jdem nahodil na hranu hloubky cca dvou metrů a koryta řeky.  Tam jsem jako nástrahu použil ananasovou popku 16mm v esenci. K tomuto prutu jsem přidal jednu menší pva punčochu.

Obrazek7.jpgObrazek6.jpg

Rybí aktivita byla veliká, ovšem byli to spíš tloušti. Viděl jsem několikrát vyskočit ryby přímo nad montážemi a cítil jsem že by se to mohlo rozjet. Celé ráno jsem sledoval ukazující se ryby a občas I nějaký ten pípanec. Pípanců bylo za ráno dost a když jsem seděl a povídal si s kamarádem. Najednou jsem měl záběr, takový ten klasický záběr od tlouště. Doběhl jsem k prutu a než jsem se ho dotkl prut mě praštil do ruky a šel do razantní jízdy.  Hned jsem cítil že tloušť to nebude. “To bude kapr” zajásali jsme s kamarádem. Během zdolávání mi ryba zajela i do druhého prutu, z toho jsem kapra naštěstí vymotal a pokračoval ve zdolávání. Už jsme rybu viděli před podběrákem, ale najednou se I přes vcelku dotaženou brzu rozjel pryč. Do podběráku se mu moc nechtělo ale nakonec tam skončil. “Konečně první Labák” řekl jsem šťastně. Háček perfektně seděl ve spodním pysku. Kapra jsme vynesli na břeh, zvážili a vyfotili.  Kapr měl rovná 3 kila a 55cm. I když nebyl největší měl jsem z něho obrovskou radost, protože to byl můj první kapr z Labe.

Obrazek8.jpg

Tak to byla moje úspěšná výprava na Labe, kde se mi podařil první “Labák”. Snad se vám článek líbil.

Míra Bačkovský.